Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
GMINNY OŚRODEK KULTURY w Małym Rudniku

Nasza działalność

Naszą działalność można podzielić na trzy obszary:

  • Działalność bieżąca – tygodniowa
  • Organizacja imprez w ciągu całego roku kalendarzowego
  • Wynajęcia Sali i boisk

1. Działalność bieżąca – tygodniowa. Działalność bieżąca obejmuje wszystkie zajęcia, które odbywają się tu od poniedziałku do piątku wg. ustalonego wcześniej planu i obecnie są to: zajęcia muzyczne i instrumentalne dla dzieci i młodzieży, warsztaty teatralne dla dzieci   i młodzieży, warsztaty z malarstwa, zajęcia z elementami karate. Ponadto działają dwa zespoły wokalno-instrumentalne,  oraz w okresie jesienno-zimowym sekcja tenisa stołowego. Profesjonalna kadra prowadząca zajęcia gwarantuje wysoki poziom oferowanych zajęć, a udział w nich jest bezpłatny.

Osoby, które opiekują się małymi dziećmi zapraszamy na spotkania KLUBU MALUCHA.

W Sali telewizyjnej znajduje się  bilard i piłkarzyki, z których można korzystać za darmo o ile nie odbywają się  tam akurat zajęcia.

W salach GOKu odbywają się wg potrzeb zebrania: Klubu Seniora, Stowarzyszenia Razem SMR, LZS Mały Rudnik, OSP Ruda, zebrania sołectw Mały Rudnik, Ruda, Sztynwag, Pieńki Królewskie.

2. Organizacja imprez w ciągu całego roku kalendarzowego. Gminny Ośrodek Kultury organizuje samodzielnie wiele imprez dla mieszkańców Gminy Grudziądz: Gminny Dzień Dziecka, Festyn Wakacyjny,  Halloween dla dzieci, Gminny Dzień Seniora, Wieczór Wigilijny, zabawy choinkowe z Mikołajem,  Koncert Walentynkowy, Dzień Kobiet, koncerty, prelekcje, Turniej Piłki Siatkowej, Turniej Tenisa Stołowego i inne, Na naszym terenie odbywają się Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminne i Powiatowe.

Organizujemy i finansujemy przeglądy artystyczne dla dzieci i młodzieży z gminnych szkół: Prezentacje Muzyczne,  konkurs plastyczny „Świeżo malowane”. Planujemy organizować także przeglądy artystyczne dla przedszkolaków i dorosłych.
Sala widowiskowa ze sceną, nagłośnienie i oświetlenie sceniczne często są wykorzystywane na potrzeby pobliskich szkół i przedszkoli.
Pomagamy w organizacji imprez, które odbywają się na terenie GOKu i po za nim:, dożynki,  festyny sołeckie, pikniki, koncerty, zabawy, i inne. Latem uczestniczymy
 w Festynie Rodzinnym organizowanym przez Stowarzyszenie „Promyk”, a zimą razem organizujemy zabawę choinkową dla niepełnosprawnych dzieci z naszej Gminy.

U nas można miło i pożytecznie spędzić czas na zajęciach warsztatowych wykonując samodzielnie np. ozdoby świąteczne.

Raz do roku udostępniamy obiekt osobom niepełnosprawnym z regionu na zorganizowanie Spartakiady dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. 

Działalność w tych dwóch obszarach to cel nadrzędny naszej działalności czyli organizacja życia kulturalnego na terenie Gminy Grudziądz. Przy realizacji tego celu  staramy się również  integrować mieszkańców naszej Gminy i tworzyć atrakcyjną ofertę, która pozytywnie wpłynie na wizerunek instytucji i pozwoli nam pozyskać coraz to nowych odbiorców kultury w różnym wieku.

3. Wynajęcia Sali i boisk. Zasady wynajmu prowadzonego przez nasz Ośrodek określa regulamin dostępny w zakładce dokumenty.

W budynku Gminnego Ośrodka Kultury znajdują się;

  • sala widowiskowa dla ok.120 osób
  • sala telewizyjno/bilardowa
  • toalety
  • zamykana szatnia

Osoby wynajmujące salę mogą korzystać z naczyń, urządzeń a także obrusów, które stanowią wyposażenie Gminnego Ośrodka Kultury.

Jesteśmy administratorem kompleksu boisk sportowych: do piłki nożnej, piłki koszykowej, piłki siatkowej z zapleczem sanitarnym.
Na terenie zajmowanym przez Gminny Ośrodek Kultury znajduje się muszla koncertowa i miejsce na ognisko.

Dobre zaplecze i wyposażenie Gminnego Ośrodka Kultury w Małym Rudniku, oraz miła atmosfera jaką tworzy zespół pracowników, to argumenty dla których warto z nami współpracować.
Terminy wszystkich wydarzeń z życia GOKu znajdziecie Państwo na tej stronie.

 

Zapraszam do Gminnego Ośrodka Kultury w Małym Rudniku

Dyrektor Małgorzata Kaszuba

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Zegar

Imieniny